Box 1263
Picture Butte, Alberta
Canada, T0K 1V0
Phone: 403-739-2988
Fax: 403-739-2987
email

Photo credits: Lesley Marie Photography, Kaptive8Photography, Blackmer Photography, and Fred Monk
Click on the sponsor below to visit their website

WRITING ON STONE OFFICIAL CALL BACK

The committee and association has taken into consideration all other sanctioned rodeos and events on this weekend, if you have been double scheduled please email the office at office@chinookrodeoassociaiton.com by 9am Monday July 25 and let us know where you are conflicted at and what performance or slack you need to be scheduled in, to avoid any turn outs. If you have been missed in the draw please email the office by 9am Monday July 25, with your event, buddy group, and preferences.

Thank you to the Writing On Stone Rodeo Volunteers for having flexibility in scheduling and putting on your Annual rodeo.

Sunday July 31, 5pm: Bareback, Novice Riding, Calf Roping, Steer Riding, Steer Wrestling, Junior Bulls, Breakaway Roping, Saddle Bronc, Intermission, Ladies Barrels, Junior Barrels, Lil Rascals, Team Roping, Bull Riding

Monday, Aug 1, 1pm: Bareback, Novice Riding, Calf Roping, Steer Riding, Steer Wrestling, Steer Riding, Breakaway Roping, Saddle Bronc, Sheep Riding, Intermission, Ladies Barrels, Junior Barrels, Saddle Bronc, Wild Pony Race, Team Roping, Junior Bulls, Bull Riding

Monday, Aug 1, 9am Slack: Ladies Barrels, Junior Barrels, Lil Rascals, Calf Roping, Breakaway Roping, Steer Wrestling, Team Roping, Steer Riding

 

TEAM ROPING
SUN JULY 31 5PM
1 HOLLYWOOD-COLIN-FOREMOST
DOLGOPOL-SHANE-IRVINE
2 HAIG-ROB-MEDICINE HAT
NEWTON-BLAKE-DEL BONITA
3 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
HEGGIE-JUSTIN-CARDSTON
4 POWELSON-MIKE-WELLING
SIEMENS-SCOTT-TABER
5 MCLEOD-TUFTIN-WALDECK
MCLEOD-TYCE-WALDECK
6 ANDERSON-CHRIS-STRATHMORE
ANDERSON-HARVEY-TABER
7 TRAUTMAN-MIKE-LETHBRIDGE
MCKENZI-JON-WARNER
8 BRODERSON-MIKE-TURIN
BRODERSON-TREY-TURIN
9 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
SEITZ-CODY-HIGH RIVER
10 TRAUTMAN-AL-LETHBRIDGE
KURTZ-JUSTIN-COALDALE
11 SWITZER-BLAINE-SWIFT CURRENT
GETZ-TYLER-LUCKY LAKE
12 MCLEOD-TEE-WALDECK
MCLEOD-SCOTT-WALDECK
13 LONG-DAVE-IRVINE
LONG-WALKER-IRVINE
MONDAY AUG 1 1PM
1 SODERBURG-CHASE-COALDALE
BRYCE-DERICK-MILK RIVER
2 WESTON-WHITNEY-CARDSTON
LEPPINGTON-JACKIE-RAYMOND
3 HOFER-WAYNE-LETHBRIDGE
HATCH-MARK-MAGRATH
4 ODONNELL-DUSTIN-LETHBRIDGE
ODONNELL-CODY-LETHBRIDGE
5 THORTON-TANNER-SEDALIA
HOUSTON-RICHARD-WAINWRIGHT
6 GILCHRIST-TYLER-MAPLE CREEK
GILCHRIST-ADAM-MAPLE CREEK
7 POTTS-OTYS-BROCKET
PLAIN EAGLE-JESSE
8 SIGFUSSIION-SCOTT-DAVIDSON
GOMERSALL-JIM BOB-MOOSE JAW
9 CREAN-HEATHER-RAYMOND
CRUIKSHANK-GREG-RAYMOND
10 WEATHERBEE-LUCAS-LUNDBRECK
MICHALSKY-LUCAS-LUNDBRECK
11 HICKS-TYRELL-MORTLACK
PALANUIK-RYAN-SWIFT CURRENT
MONDAY AUG 1 9AM SLK
1 WUDRICH-TAYLOR-BOW ISLAND
JONES-TANNER-MAPLE CREEK
2 TRAYNOR-VINCE-MEDICINE HAT
KRAFT-JUSTIN-MEDICINE HAT
3 DOLGOPOL-KOLE-IRVINE
SCHNEIDER-TRAVIS-MEDICINE HAT
4 BOWYER-MONTY-MAPLE CREEK
BOWYER-LEVI-MAPLE CREEK
5 PEROZAK-MACE-FORT MACLEOD
PANCOAST-JARED-MEDICINE HAT
6 POTTS-BILLY-BROCKET
LITTLE MUSTACHE-BUTCH-BROCKET
7 STUBER-WYATT-RED CLIFF
STUBER-AUSTIN-RED CLIFF
8 SHEARER-JENA-NEW DAYTON
MINUE-ARLAN-NEW DAYTON
9 PATON-TY-CARNDUFF
RUTTEN-TANNER-REDVERS
10 SCHMIDT-JASON-MEDICINE HAT
SCHRIENER-CLINT-MEDICINE HAT
11 SAVILLE-LANCE-MEDICINE HAT
STUBER-DARWIN-RED CLIFF
12 PANCOAST-JORDAN-MEDICINE HAT
DUBEAU-JUSTIN-RED CLIFF
13 HUGHSON-VANE-FORESMOST
HIRSCHE-BRETT-FOREMOST
14 KELLETT-TRAVIS-PICTURE BUTTE
SMITH-MIKE-RAYMOND
15 DRAPER-MARLON-STIRLING
WILLIAMS-CHEYNE-STIRLING
16 MITCHELL-COLE-TEXAS
SMITH-LANE-OAK LAKE
17 ELLIS-ORIN-IRON RIVER
LEHMANN-ASHTON-MAYFAIR
18 ROSS-JEREMY-ESTEVAN
BROWN-LANCE-VIRDEN
19 KMITA-TYLER-WEYBURN
KMITA-KOBE-WEYBURN
20 MARCENKO-ZANE-ROCKGLEN
CREASY-KELLY-MEDICINE HAT
21 DYKSHOORN-SAM-FOREMOST
DYKSHOORN-CHET-FOREMOST
BAREBACK-
SUN JULY 31 5PM
1 PETERSON-CALDER-GLENTWORTH-T80 ROYAL WALKIN
2 STEVENSON-CARSON- R24 LINE PRIDE
RR-R4 MICRO MADAME
MONDAY AUG 1 1PM
1 MOEN-BUCK-ELROSE -V180 WALKIN TALL
2 SHOLD-ANDY-RED DEER COUNTY-035 LITTLE CHEADLE
3 GARLICK-NATHAN-R24 LINE PRIDE
 4  JONES-STRAWBS-AUSTRALIA-R4 MICRO MADAME
5 LEES-BEN-AUSTRALIA-T180 ROYAL WALKIN
SADDLE BRONC  
SUN JULY 31 5PM
1 LANDSDOWNE-MITCH-AUSTRALIA-U80 BLUE WALKIN
2 ULRICH-TYSON-LETHBRIDGE-V191 RED CANDY
3 BOURKE-PAT-AUSTRIALIA-V40 I SEE LITTLE
 RR-V80 MAJOR WALKIN
MONDAY AUG 1 1PM
 1  DAHM-DAWSON-AUSTRALIA-P11
2 THURSTON-WYATT-BIG VALLEY-V40 I SEE LITTLE
 3  IMSIROVIC-DANIEL-AUSTRALIA SB-5817
4 COSTELLO-TIM-BYEMOOR-T00
5 KNIGHT-TOM-REGINA-V124 AMERICAN TRIP
6 BOHMER-CHANCE-HILLCREST-586
7 HOUSTON-RICHARD-WAINWRIGHT-R11
8 GILCHRIST-ADAM-MAPLE CREEK-V191 RED CANDY
9 HEMART-ADRIEN-HILDA-5011
10 ASHBACHER-KOLE-ARROWWOOD-5917
11 WANCHUCK-KOLBY-SHERWOOD PARK-638
12 WARREN-RICKY-V80 MAJOR WALKIN
13 ZWEIFEL-CHASE-PARADISE HILL-B91
14 LEES-BEN-AUSTRALIA-U80 BLUE WALKIN

 RR-T4

 

BULL RIDING  
SUN JULY 31 5PM
1 HUNT-RON-NANTON-A1 DILLY
2 CHARTERIS-COLBY-CALGARY-202 COLOR ME BAD
3 COBBE-WYATT-OKOTOKS-62 FUNNY BUSINESS
4 HUDSON-JEFF-TURNER VALLEY-962 REGISTRY
5 IRWIN-BRODY-MEDICINE HAT-219 PUZZLES
6 DIXSON-DARREL-213 SKID MARK
 RR-07 LET EM ROLL
MONDAY AUG 1 1PM
1 PHILLIPS-LONNIE-ELKO-2C2 COLOR ME BAD
2 KURTZWEG-COLTEN-062 OPPORTUNITY KNOCKS
3 MOEN-JB-ELROSE-62 FUNNY BUSINESS
4 KUBIK-ZANE-SCANDIA-111 ENVY
5 LOEPPKY-TJ-CENTRAL BUTTE-07 LET EM ROLL
 6  SODERBURG-CHASE-COALDALE-216 STRIKE ZONE

 RR-213 SKID MARK

 

STEER WRESTLING  
SUN JULY 31 5PM
1 NEWTON-BLAKE-DEL BONITA
2 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
3 KLATT-MATT-FOREMOST
4 KURTZ-JUSTIN-COALDALE
5 TRAUTMAN-MIKE-LETHBRIDGE
MONDAY AUG 1 1PM
1 HARDEN-JEREMY-CASTOR
2 HARDEN-JOSH-CASTOR
3 CLARY-MATT-STONEY PLAIN
4 KLOVANSKY-KAL-DAVIDSON
5 LOEPPKY-TJ-CENTRAL BUTTE
6 SIGFUSSIION-SCOTT-DAVIDSON
7 SPARROW-JARED-NORTH BATTLEFOR
8 WHEELER-GEORGE-DAVIDSON
9 SHUCKBURGH-RYAN-INNISFAIL
10 LIVINGSTONE-TY-
11 POTTS-OTYS-BROCKET
12 HANTELMAN-CHAD-KYLE
13 EAGLE BEAR-DAX-CARDSTON
14 HAYES-RILEY-VAL MARIE
MONDAY AUG 1 9AM SLK
 1  MANY GREY HORSES-JAY-CARDSTON
2 MINUE-ARLAN-NEW DAYTON
3 PETTYJOHN-TY-CONSUL
4 MORRIS-REGAN-REGINA
5 LONSBURRY-SHAUN-
6 MARCENKO-ZANE-ROCKGLEN
7 RESCH-WAYNE-MAPLE CREEK
8 RESCH-BRADY-MAPLE CREEK
9 SAGRAFENA-NEIL
10 NICKOLSON-TRACE-TABER
CALF ROPING
SUN JULY 31 5PM
1 KATHREIN-LYLE-CLARESHOLM
2 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
3 HEGGIE-JUSTIN-CARDSTON
4 FITZPATRICK-CRAIG-OKOTOKS
5 SLOT-KEVIN-BLACK DIAMOND
6 GETZ-TYLER-LUCKY LAKE
7 DYCK-STRAN-MEDICINE HAT
8 SWITZER-BLAINE-SWIFT CURRENT
9 MCLEOD-TYCE-WALDECK
10 NELSON-TREVOR-MAGRATH
11 FOLK-KETIH-SWIFT CURRENT
12 MCLEOD-TUFTIN-WALDECK
MONDAY AUG 1 1PM
1 SIGFUSSIION-SCOTT-DAVIDSON
2 FOLK-KEVIN-SWIFT CURRENT
3 CRUIKSHANK-GREG-RAYMOND
4 HOFER-CHASE-MAGRATH
5 HATCH-JUSTIN-MAGRATH
6 HOUSTON-RICHARD-WAINWRIGHT
7 MILLER-RYAN-DALEMEAD
8 HAYES-WYATT-VAL MARIE
MONDAY AUG 1 9AM SLK
1 WRIGHT-TYSON-LETHBRIDGE
2 BARNSON-CLAY-RAYMOND
3 PEROZAK-MACE-FORT MACLEOD
4 JOHNSON-DAWSON-STRATHMORE
5 MORTON-EVERETT-DEL BONITA
6 RADKE-CLINT-MARYFIELD
7 HEATON-DAVE-STRATHMORE
8 SMITH-LANE-OAK LAKE
9 CREASY-KELLY-MEDICINE HAT
10 FINNERTY-DANNY-DUTCHESS
11 PEROZAK-GUY-CLARESHOLM
12 MITCHELL-COLE-TEXAS
13 WILLIAMSON-BLAKE-DUTCHESS
LADIES BARRELS  please remember the following as per the rule book.**Western Attire including shirts with collars and long sleeves rolled down, boots and hat or helmet, in the arena, during slack and one hour before and during the rodeo.
**Page 30 12. Once barrel markers have been placed, no practicing is allowed on the marked course; however, at the judges discretion, for safety purposes, a test run may be made on the marked course. For the purposes of practicing, the barrels must be placed at least fifteen feet (15’) away from the marker.
13. No contestant shall run a practice barrel pattern in the arena within one (1) hour prior to any performance or slack, during intermission, or during the rodeo.
20. All Barrel Racers must be prepared with a tape measure and markers.
SUN JULY 31 5PM
1 RICHARDSON-DANA-MEDICINE HAT Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
2 BRODERSON-AMBER-TURIN Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
3 HAMILTON-TAMMY-SCANDIA
4 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
5 PANCOAST-JODY-MEDICINE HAT
6 SCHUURMAN-WHITNEY-DIAMOND CIT
7 SCHUURMAN-TAMMY-DIAMOND CITY
8 CHAPMAN-ASHLEY-AIRDRIE
9 WHITNEY-CAMILLE-COCHRANE
10 NELSON-CARTER
11 SCHATZ-CAILEY-FOREMOST
12 KURTZ-MEGAN-SKIFF
13 SCHUURMAN-BRITTNY-DEL BONITA
14 KATHREIN-MICHELE-CLARESHOLM  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
15 ODNEY-JORDI-FORT MACLEOD  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
MONDAY AUG 1 1PM
1 PARSONAGE-JILL-MAPLE CREEK Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
2 PARSONAGE-TARYN-MAPLE CREEK Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
3 HUGHSON-CARLY-FOREMOST
4 GLASRUD-HALEY-SHAUNAVON
5 YARASHENKO-MARDI-MAPLE CREEK
6 LYNN-KAYLA-BOW ISLAND
7 OLAFSON-BERTINA-HUDSON BAY
8 WALDNER-MEGAN-BOW ISLAND
9 VAN BUSKIRK-JESSICA-MANYBERRI
10 LEPPINGTON-JACKIE-RAYMOND
11 WESTON-WHITNEY-CARDSTON
12 VAN BUSKIRK-SHANNON-MANYBERRI  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
13 WALTERS-KENDRA-MAGRATH  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
MONDAY AUG 1 9AM SLK
1 GETZ-JEN-BROOKS  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
2 STAHL-LORI-CRANBROOK  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag
3 BUNNEY-JEN-INNISFAIL
4 SLADE-CALONNA-LESTOCK
5 OLSTAD-CARLA
6 BRETON-CARIANN-BIG VALLEY
7 SKOCDOPOLE-DIANE-BIG VALLEY
8 PEROZAK-ROSE-CLARESHOLM
9 LAIT-ALLIE-STAVELY
10 BRIDGEMAN-CHRISTY-LETHBRIDGE
11 LEGUERRIER-SHANNON-DONALDA
12 MILLARD-TANA-INNISFAIL
13 MARSHALL-TRINA-MEDICINE HAT
14 MCMANN-SHAYLEE-DONALDA
15 SLADE-LARMIE-LESTOCK
16 ODONNELL-BAILEY-LETHBRIDGE **Barrel Rep that person is required to have their own tapes, stakes, flagging tape, etc., mark pattern and put on Barrel Marker Sheet, return barrel marker sheet to office.
17 MUNRO-AUREA-STRATHMORE
18 GILES-TAYLOR-COCHRANE
19 KIELSTRA-CHRISSY-BURDETT
20 POLETZ-LIANE-DUTCHESS
21 WILSON-MARCI-GLIECHEN
22 WILSON-JAYDEN-GLIECHEN
23 SCHNITZLER-RENIE-VANSCOY
24 GIBB-HANNAH-RAYMOND
25 SWITZER-BAILEE-ANEROID
26 MILLARD-DENA-INNISFAIL
27 KENNEDY-CHASITY-NANTON
28 VAN HAL-DAWN-SCANDIA
29 CROSLEY-JC-MOOSIMIN
30 HALVORSON-MONTANA-TABER
31 RISSLING-BRITTNI-MEDICINE HAT
32 POTTS-JENNIFER-BROCKET
33 BOWYER-DELLA-MAPLE CREEK
34 WILSON-JOCELYN-MAPLE CREEK
35 BEACH-LINDSAY-COCHRANE
36 WRIGHT-MADISON-LETHBRIDGE  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
37 HANSON-ALEX-MEDICINE HAT  Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working
BREAKAWAY ROPING
SUN JULY 31 5PM
 
1 POWELSON-TALIA-WELLING
2 FITZPATRICK-MARGO-OKOTOKS
3 BRODERSON-TREY-TURIN
4 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
5 LONG-WALKER-IRVINE
6 LONG-HOUSTON-IRVINE
MONDAY AUG 1 1PM
1 HANCOCK-REBECCA-AUSTRALIA
2 FOX-CAMMIE-CARDSTON
3 PARSONAGE-TARYN-MAPLE CREEK
4 HOFMANN-TRAYDEN-SCANDIA
MONDAY AUG 1 9AM SLK
 1  SHADE-KILEY-CARDSTON
2 POTTS-JENNIFER-BROCKET
3 WRIGHT-MADISON-LETHBRIDGE
4 BARNSON-CLINT-RAYMOND
5 SHEARER-JENA-NEW DAYTON
6 WILSON-BAYNE-MAPLE CREEK
7 OLSTAD-CARLA
8 VANDEN BERG- SYDNEY-COUTTS
9 KELLETT-CHASE-PICTURE BUTTE
10 KIELSTRA-CHRISSY-BURDETT
11 MILLER-MIKE-MILK RIVER
JUNIOR BARRELS
SUN JULY 31 5PM
1 AKUNE-BROOKE-RAYMOND
2 KEELEY-KELBY-CLARESHOLM
3 ORMANN-MCKENNA
4 KING-CASSIDY-WAINWRIGHT
5 SCHUETT-JORDYN-RAINIER
6 BROST-ERICA-IRVINE
7 POWELSON-TALIA-WELLING
8 SCHATZ-AMBER-FOREMOST
9 POWELSON-MAYSA-WELLING
MONDAY AUG 1 1PM
1 URASAKI-JENNA-LETHBRIDGE
2 BOWDITCH-AMY-SYLVANIA
3 HARDY-PEYTON-ETZIKOM
4 HUGHSON-SYDNEY-FOREMOST
5 WINDJACK-SYDNEY-MAPLE CREEK
6 MURPHY-SYDNEY-MAPLE CREEK
7 GLASCOCK-MADISON-MAPLE CREEK
8 COWIE-KARLI-MANKOTA
MONDAY AUG 1 9AM SLK
1 KELLETT-LARYETTE-PICTURE BUTTE
2 KIELSTRA-ALLY-BURDETT
3 RESCH-LOGAN-MAPLE CREEK
4 MITCHELL-TRISTA-BURDETT
5 WILSON-RYLEE-GLIECHEN
6 TURCATO-SAIGE-TABER
7 WILSON-JANAE-MAPLE CREEK
8 ANDERSON-HALLIE-MAPLE CREEK
9 GORDON-CASSIDY-MAPLE CREEK
STEER RIDING
SUN JULY 31 5PM
1 TATTRIE-DIXON-YOUNGSTOWN
2 OZIRNEY-JADEN-GRENFELL
3 NELSON-DAWSON-LONGVIEW
4 NELSON-KEEGAN-LONGVIEW
5 GAUTHIER-EVAN-MEDICINE HAT
6 MCDONALD-KADE-MELVILLE
7 YEAST-COLE-MEDICINE HAT
MONDAY AUG 1 1PM
1 PHILLIPS-LONNIE-ELKO
2 MURPHY-TY-MAPLE CREEK
3 HOFMANN-TRAYDEN-SCANDIA
4 KORNFLED-COLT-VAL MARIE
5 GARDNER-BEAU-ARROWWOOD
6 GOODING-JONATHAN-PILOT BUTTE
7 MURPHY-KANE-MAPLE CREEK
8 TULLY-ZANE-CONSUL
9 MITCHELL-TYLER-BURDETT
10 FERGUSON-TY-GRANUM
11 COLLINESS-JUD-KINCAID
12 HUGHSON-QUADE-FOREMOST
13 SMITH-BLAKE-ABBEY
14  BARROWS-WILLIAM-FOREMOST
MONDAY AUG 1 9AM SLK
 
1 TONITA-STEFAN-SASKATOON
2 PATTON-KADEN-CARNDUFF
3 KMITA-KOBE-WEYBURN
4 DUNAND-LUCAS-CLARESHOLM
5 HART-JW-HANNA
6 SCHELLER-TATYM-MAPLE CREEK
7 LINK-BLAKE-MAPLE CREEK
8 DOLGOPOL-KOLE-IRVINE
9 KMITA-KEEGAN-WEYBURN
LIL RASCALS
SUN JULY 31 5PM
 
1 SCHOOTEN-TYNELL-VULCAN
2 BRODERSON-CHARLEIGH-TURIN
3 KEELEY-MATTIE-NANTON
4 CSABAY-KATE-TABER
5 HIRSCHE-LEAH-FOREMOST
6 HIRSCHE-DANE-FOREMOST
7 FINSTAD-OWEN-FOREMOST
MONDAY AUG 1 9AM SLK
1 LITCHENBERGER-RYLEE
2 WILSON-LILY-MAPLE CREEK
3 RALPH-KODI-RAYMOND
4 SMITH-LUCY-RAYMOND
JUNIOR BULLS 
SUN JULY 31 5PM
 
1 CRAIG-TYLER-CROSSFIELD-309 GRINDING GEARS
2 PETERSON-LOGAN-GLENTWORTH-297 DELOY
3 THOMPSON-K’S-LUNDBRECK -382 SNORTING RAILS
4 SCOUT-CHASE-FORT MACLEOD-317 PATIENT PENDING
5 YEAST-COLE-MEDICINE HAT-301 PINK SLIP

 RR-319 DRUNK N DISORDERLY

 

MONDAY AUG 1 1PM
1 HENRY-KAYDUNN-RAYMOND-391 LOADED DIAPER
2 HARTMAN-COLE-LANCER-382 SNORTING RAILS
3 HARTMAN-CHAD-LANCER-319 DRUNK N DISORDERLY

 RR-297 DELOY

 

NOVICE RIDING  
SUN JULY 31 5PM
1 IMSIROVIC-DANIEL-AUSTRALIA SB-M202 RED WOLF
2 THOMPSON-K’S-LUNDBRECK SB-P280 BONNETT
 RR-R235 LITTLE BO PEEP
MONDAY AUG 1 1PM
1 HUGHSON-KALE-FORESMOT SB-P280 BONNETT
2 FERGUSON-LANE-GRANUM BB-019 BLUE BAR NINE
3 HORTON-EDWARD-AUSTRALIA SB-M202 RED WOLF
RR-R235 LITTLE BO PEEP

 

WEBSITE DESIGNED BY EDJE/COWS • EDJECATTLE.COM • COWSDIRECTORY.COM •