Box 1263
Picture Butte, Alberta
Canada, T0K 1V0
Phone: 403-739-2988
Fax: 403-739-2987
email

Photo credits: Lesley Marie Photography, Kaptive8Photography, Blackmer Photography, and Fred Monk
Click on the sponsor below to visit their website

RAYMOND RODEO 2016

OFFICIAL RODEO DRAW

The committee and association has taken into consideration all other sanctioned rodeos and events on this weekend, if you have been double scheduled please email the office at office@chinookrodeoassociaiton.com by 9am Monday June 27 and let us know where you are conflicted at and what performance or slack you need to be scheduled in, to avoid any turn outs. If you have been missed in the draw please email the office by 9am Monday June 27, with your event, buddy group, and preferences.

Check back Monday, June 27 by 6pm and the Official Draw will be posted.

Thursday June 30, 2pm Perf:  Order of Events:  Bareback, Calf Roping, Steer Riding, Team Roping, Junior Bulls, Steer Wrestling, Saddle Bronc, Novice Riding, Breakaway Roping, Ladies Barrels, Junior Barrels, Lil Rascals, Bull Riding

Friday July 1, 2pm Perf:  Order of Events: Bareback, Steer Wrestling (first 9), Steer Riding, Team Roping (first 11), Junior Bulls, Calf Roping, Novice Riding, Steer Wrestling, Breakaway Roping, Saddle Bronc, Team Roping, Ladies Barrels, Junior Barrels, Lil Rascals, Bull Riding

Thursday June 30, 5pm Slack: Order of Events: Steer Riding, Calf Roping, Steer Wrestling, Breakaway Roping, Team Roping, Ladies Barrels, Junior Barrels

 

TEAM ROPING

THUR JUNE 30 2PM
1 HUGHSON-VANE-FOREMOST
HIRSCHE-BRETT-FOREMOST
2 BROWNLEE-CLAY-MOOSE JAW
OLSEN-BRETT-SOUTHEY
3 BRODERSON-MIKE-TURIN
BRODERSON-TREY-TURIN
4 PERRETT-TYE-OKOTOKS
BEHLKE-ERIC-BLACK DIAMOND
5 CRUIKSHANK-GREG-MAGRATH
LEPPINGTON-JACKIE-MAGRATH
6 KRAFT-DALTON-MEDICINE HAT
TUNKE-TRENT-MEDICINE HAT
7 BOWYER-MONTY-MAPLE CREEK
BOWYER-LEVI-MAPLE CREEK
8 YOUNG-TATE
SMITH-TYRELL
9 DRAPER-MARLON-STIRLING
WILLIAMS-CHEYNE-RAYMOND
10 HEAVY RUNNER-JESSE-CARDSTON
EAGLE BEAR- DAX- CARDSTON
11 LONG-WALKER-HIGH RIVER
LONG-DAVE-HIGH RIVER
12 DOLGOPOL-KOLE-IRVINE
STUBER-DARWIN-RED CLIFF
13 PANCOAST-JORDAN-MEDICINE HAT
CREASY-KELLY-MEDICINE HAT
14 STURM-MARK-BINDLOSS
KRAFT-JUSTIN-MEDICINE HAT
15 POWELSON-MIKE-MAGRATH
SIEMENS-SCOTT-TABER
FRI JULY 1 2PM
1 CROMARTY-DUSTIN-REGINA
HANNA-RYAN-PILOT BUTTE
2 WOODWARD-DJ-CLARESHOLM
KORNFELD-DALLAS-CLARESHOLM
3 SCHMIDT-JASON-MEDICINE HAT
SCHRIENER-CLINT-MEDICINE HAT
4 STUBER-WYATT-RED CLIFF
STUBER-AUSTIN-RED CLIFF
5 ELLIS-KAITLYN-SONNINGDALE
JONES-TANNER-MAPLE CREEK
6 ROSS-JEREMY-ESTEVAN
BROWN-LANCE-VIRDEN
7 SMITH-ROPE-RAYMOND
JUHASZ-BEN-DEL BONITA
8 HAIG-ROB-IRVINE
NEWTON-BLAKE-DEL BONITA
9 ROBERTS-SHANE-RAYMOND
ROBERTS-STETSON-RAYMOND
10 SIGFUSSION-SCOTT-DAVIDSON
GOMERSALL- JIM BOB-MOOSE JAW
11 DUCE-TRACEY-RAYMOND
HEGGIE-TODD-RAYMOND
12 MANTLER-DOUG-COALDALE
MOORHEAD-DARCY-COALDALE
13 ELLIS-ORRIN-IRON RIVER
LEHMANN-ASHTON-MAYFAIR
14 STOREY-GARRETT-NETHERHILL
MCKENZIE-JON-WARNER
15 WILLIAMS-CODY-HIGH RIVER
WILLIAMS-DICK-RAYMOND
16 TURNER-KEVIN-SHAMROCK
OSTRANDER-AJ-SWIFT CURRENT
17 BRICE-SHOAT-PARRY
KOLVANSKY-KAL-QUAPPELLE
18 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
HEGGIE-JUSTIN-CARDSTON
19 KELLETT-TRAVIS-PICTURE BUTTE
SMITH-MIKE-RAYMOND
20 ANDERSON-DALLAS-STRATHMORE
ANDERSON-HARVEY-TABER
21 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
SEITZ-CODY-HIGH RIVER
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 DKYSHOORN-SAM-FOREMOST
DYKSHOORN-CHET-FOREMOST
2 BEVANS-TIM-MAGRATH
PEROZAK-GUY-FORT MACLEOD
3 PANCOAST-JARED-MEDICINE HAT
PEROZAK-MACE-FORT MACLEOD
4 MCCANNELL-KEVIN-CARIEVALE
KMITA-TYLER-WEYBURN
5 HOLLYWOOD-COLIN-FOREMOST
ALVES-ALEX-CLUNY
6 MARCENKO-GEORGE-ROCKGLEN
WILLIAMSON-SHAWN-MANKOTA
7 SHEARER-JENA-COUTTS
MINUE-ARLAN-LONGVIEW
8 MCNEIL-DAN-LETHBRIDGE
CLARK-JARED-LETHBRIDGE
9 MITCHELL-KOLE-TEXAS
SMITH-LANE-OAK LAKE
10 BAMFORD-BEN-HIGH RIVER
SHIELDS-JIM-HIGH RIVER
11 HATCH-JUSTIN-MAGRATH
DUCE-MIKE-MAGRATH
12 WUDRICH-TAYLOR-BOW ISLAND
DUBEAU-JUSTIN-RED CLIFF
13 HOFER-WAYNE-LETHBRIDGE
HATCH-MARK-MAGRATH
14 MICHALSKY-LUCAS-LUNDBRECK
WEATHERBEE-LUCAS-LUNDBRECK
15 POTTS-BILLY-BROCKET
LITTLE MUSTACHE-BUTCH-BROCKET
16 MCLEOD-TEE-WALDECK
MCLEOD-SCOTT-WALDECK
17 MCLEOD-TUFTIN-WALDECK
MCLEOD-TYCE-WALDECK
18 GORDON-LANCE-CROSSFIELD
PURDIE-TREY-DELBURNE
19 LIVINGSTONE-TY-DELBURNE
PURDIE-LANE-DELBURNE

BAREBACK-

THUR JUNE 30 2PM
1 BIG TABACCO-MARK-SIKSIKA-TEE BAR NINE
2 TURNER-MATT-REGINA – BIG TABACCO
 RR-MISS MADAME
.
FRI JULY 1 2PM
1 WILLIAMS-BRETT-NANTON-BIG TABACCO
2 DOUGLAS-MIKE-GLIECHEN -ROYAL WALKIN
3 MAY-PARISH-REGINA-CHIN CHIN
4 MOEN-BUCK-ELROSE-LITTLE CHEADLE
5 KLEIN-JONATHAN-CLARESHOLM BB-MEGGIE
6 SHOLD-ANDY-RED DEER COUNTY-TEE BAR NINE
 RR-MISS MADAME
.

SADDLE BRONC-

THUR JUNE 30 2PM
1 ULRICH-TYSON-LETHBRIDGE-BONNETT
2 BALLARD-CODY-WILCOX-SKY CHIP
3 KNIGHT-TOM-REGINA-THUMPERS WOLF
4 THURSTON-WYATT-BIG VALLEY-COME BACK
5 WANCHUCK-KOLBY-SHERWOOD PARK-I SEE LITTLE
6 ASHBACHER-KOLE-ARROWWOOD-MAJOR WALKIN
FRI JULY 1 2PM
1 COSTELLO-TIM-BYEMOOR-SKY CHIP
2 BOHMER-CHANCE-BLAIRMORE-MAJOR WALKIN
3 MCGONIGAL-RYAN-CALGARY–AMERICAN PRIDE
4 SHADE-LIONEL-CARDSTON-I SEE LITTLE
5 FITZPATRICK-RHETT-WOOD MOUNTAIN-BIG SNAKE
6 HOUSTON-RICHARD-WAINWRIGHT-THUMPERS WOLF
7 FOUSHE-TYRELL-WHITE CITY-BLUE SISTER
8 HEMART-ADRIEN-AIRDRIE-COME BACK
9 ROBERTS-STETSON-RAYMOND-BONNETT
 RR-LITTLE BO PEEP
.

BULL RIDING-

THUR JUNE 30 2PM
1 THOMPSON-K’S-LUNDBRECK SB-REGISTRY
2 CHARTERIS-COLBY-CALGARY-GUNS OUT
3 WARD-TYRELL- THREE HILLS-KICK START MY HEART
4 SODERBURG-CHASE-COALDALE-DILLY
5 BALLARD-CODY-WILCOX-FAJITIA
6 KNIGHT-MICHEAL-REGINA-LATE FOR DINNER
7 OSTBY-COLE-COALDALE-HAUTED
8 BROWN-CAMERON-CREMONA-FUNNY BUSINESS
9 SLADE-LACHLAN-REGINA-BLACK CROOK
10 TURNER-MATT-REGINA-ENVY
 11  BEDFORD-CALEB-YORKTON-LET EM ROLL

 RR-OPPORTUNITY KNOCKS

 

  FRI JULY 1 2PM
1 HUNT-RON-NANTON-OPPORTUNITY KNOCKS
2 KUBIK-ZANE-SCANDIA-FUNNY BUSINESS
3 SPEIGHT-BRANDON-DIDSBURY-STRIKE ZONE
4 CLARK-SEAN-CAROLINE-SKID MARK
5 COOPER-BHRAIR-CAROLINE-LET EM ROLL
6 SCHUETT-COLTON-RAINIER-COOL N BREEZY
7 BRAYBROOK-ROY-DIDSBURY-PUZZLES
8 WATSON-HARRY-CARDSTON-COLOR ME BAD
9 MOEN-JB-ELROSE SB-LATE FOR DINNER
10 HUDSON-JEFF-TURNER VALLEY – ENVY
 RR-REGISTRY
.

STEER WRESTLING

THUR JUNE 30 2PM
1 RESCH-WAYNE-MAPLE CREEK
2 HAYES-RILEY-VAL MARIE
3 RESCH-BRADY-MAPLE CREEK
4 MANY GREY HORSES-JAY-CARDSTON
5 SHUCKBURGH-RYAN-INNISFAIL
6 EAGLE BEAR- DAX- CARDSTON
FRI JULY 1 2PM
1 HEGGIE-JOSH-CARDSTON
2 NEWTON-BLAKE-DEL BONITA
3 SPARROW-JARED-NORTH BATTLEFOR
4 KOLVANSKY-KAL-QUAPPELLE
5 STOREY-GARRETT-NETHERHILL
6 KURTZ-JUSTIN-COALDALE
7 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
8 LONSBURY-SHAUN-BLAIRMORE
9 SAGRAFENA-NEIL-BLAIRMORE
10 TRAUTMAN-MIKE-LETHBRIDGE
11 KLATT-MATT-FOREMOST
12 WHEELER-GEORGE-DAVIDSON
13 SIGFUSSION-SCOTT-DAVIDSON
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 MINUE-ARLAN-LONGVIEW
2 KULBACKI-BRYCE-RED WILLOW
3 MCINTYRE-DEAN-DIDSBURY
4 MCLEOD-TEE-WALDECK
.

CALF ROPING

THUR JUNE 30 2PM
1 GULICK-CHAD-WESTASKAWIN
2 DAVIDSON-JB-RIMBEY
3 JOHNSON-DAWSON-STRATHMORE
4 CRUIKSHANK-GREG-MAGRATH
5 HOFER-CHASE-MAGRATH
6 VAN STRATEN-QUINTON-STETTLER
7 BARNSON-CLAY-RAYMOND
8 YOUNG-TATE
9 NEILSON-KOLE-MOUNTAIN VIEW
10 CREASY-KELLY-MEDICINE HAT
FRI JULY 1 2PM
1 GERVAIS-DUANE-OKOTOKS
2 HEGGIE-JUSTIN-CARDSTON
3 HOUSTON-RICHARD-WAINWRIGHT
4 HAYES-WYATT-VAL MARIE
5 DUCE-TRACEY-RAYMOND
6 JUHASZ-BEN-DEL BONITA
7 MORTON-EVERETT-DEL BONITA
8 SIGFUSSION-SCOTT-DAVIDSON
9 HEGGIE-JEFF-CARDSTON
10 FITZPATRICK-CRAIG-OKOTOKS
  THUR JUNE 30 5PM SLK
 1  NEITZ-MARK-STETTLER
2 MITCHELL-KOLE-TEXAS
3 MARCENKO-GEORGE-ROCKGLEN
4 SMITH-LANE-OAK LAKE
5 KATHREIN-LYLE-CLARESHOLM
6 HATCH-JUSTIN-MAGRATH
7 KULBACKI-BRYCE-RED WILLOW
8 WILLIAMSON-SHAWN-MANKOTA
9 RADKE-CLINT-MAYFIELD
10 ALVES-ALEX-CLUNY
11 PEROZAK-MACE-FORT MACLEOD
12 GACHON-DAVID-HIGH RIVER
13 PEROZAK-GUY-FORT MACLEOD
14 DYCK-STRAN-MEDICINE HAT
15 NELSON-TREVOR-MAGRATH
16 ANDERSON-MACKLIN-ROCK GLEN
17 GETZ-CODY-BALGONY
18 FOLK-KEVIN-SWIFT CURRENT
19 MCLEOD-TYCE-WALDECK
20 SMITH-JASON-WINBOURNE
21 FINNERTY-DANNY-DUTCHESS
22 HEATON-DAVE-STRATHMORE
23 SLOT-KEVIN-BLACK DIAMOND
24 MCLEOD-TUFTIN-WALDECK
25 WALBURGER-ROSS-WOOD MOUNTAIN
26 FOLK-KEITH-SWIFT CURRENT
27 WRIGHT-TYSON-LETHBRIDGE
28 GORDON-LANCE-CROSSFIELD
29 GETZ-TYLER-LUCKY LAKE
30 SWITZER-BLAINE-SWIFT CURRENT
31 MILLER-RYAN-DALEMEAD

LADIES BARREL RACING  -please remember the following as per the rule book.

**Western Attire including shirts with collars and long sleeves rolled down, boots and hat or helmet, in the arena, during slack and one hour before and during the rodeo.
**Page 30 12. Once barrel markers have been placed, no practicing is allowed on the marked course; however, at the judges discretion, for safety purposes, a test run may be made on the marked course. For the purposes of practicing, the barrels must be placed at least fifteen feet (15’) away from the marker.
13. No contestant shall run a practice barrel pattern in the arena within one (1) hour prior to any performance or slack, during intermission, or during the rodeo.
20. All Barrel Racers must be prepared with a tape measure and markers.

THUR JUNE 30 2PM
1 SCHUURMAN-TAMMY-DIAMOND CITY  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
2 WILSON-JAYDEN-GLIECHEN  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
3 BOWYER-DELLA-MAPLE CREEK
4 SMITH-DANA-RAYMOND *BARREL REP  Barrel Rep that person is required to have their own tapes, stakes, flagging tape, etc., mark pattern and put on Barrel Marker Sheet, return barrel marker sheet to office.
5 WILSON-JOCELYN-MAPLE CREEK
6 WILSON-MARCI-GLIECHEN
7 KIELSTRA-CHRISSY-BURDETT
8 SCHUURMAN-WHITTNY-DIAMOND CIT
9 LEPPINGTON-JACKIE-MAGRATH Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.
10 BRODERSON-AMBER-TURIN Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.
FRI JULY 1 2PM
1 DUCE-CRISTY-RAYMOND  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
2 WOODWARD-TERRYL-CLARESHOLM  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
3 SCHUURMAN-BRITTNY-DEL BONITA
4 CROSLEY-JC-MOOSMIN
5 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
6 GIBB-HANNAH-RAYMOND
7 SMITH-CAILEY-WAINWRIGHT
8 GRAD-KRYSTAL-GRAVELBURG Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.
9 ELLIS-KAITLYN-SONNINGDALE Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 BRIDGEMAN-CHRISTY-LETHBRIDGE  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
2 HUGHSON-CARLY-FOREMOST  Barrel Duties take down eyes, and return clock box to the timer box in the office, take off barrel wraps and return to barrel bag.
3 LYNN-KAYLA-BOW ISLAND
4 PANCOAST-JODY-MEDICINE HAT
5 SWITZER-BAILEE-SWIFT CURRENT
6 URASAKI-CINDY-LETTHBRIDGE
7 RICHARDSON-DANA-MEDICINE HAT
8 MUNRO-AUREA-STRATHMORE
9 POTTS-JENNIFER-BROCKET
10 HANSON-ALEX-MEDICINE HAT
11 WALDNER-MEGAN-BOW ISLAND
12 MARSHALL-TRINA-MEDICINE HAT
13 FOX-CAMMIE-CARDSTON
14 KURTZ-MEGAN-SKIFF
15 WALTER-KENDRA-MAGRAT
16 MCCANNELL-HALLIE-CARIEVALE
17 PETERS-SAMANTHA-
18 GETZ-JENN-BROOKS
19 COYNE-CHARLENE-SCANDIA
20 VAN HAL-DAWN-SCANDIA
21 STOKES-LAURA-AUSTIN
22 KATHREIN-MICHELE-CLARESHOLM
23 OLSTAD-CARLA-HIGH RIVER
24 WESTON-WHITNEY-CARDSTON
25 DANCY-NANCY-RAPID VIEW
26 SCHNITZLER-RENIE-VANSCOY
27 MACDONALD-ANGIE-HIGH RIVER
28 BUNNEY-JENN-BYEMOOR
29 HALVORSON-MONTANA-TABER
30 HAMILTON-TAMMY-SCANDIA
31 LAWRENCE-CHRISTA
32 OLAFSON-BERTINA-HUDSON BAY
33 INGRAM-KELSIE-OKOTOKS
34 SKOCDOPOLE-DIANE-BIG VALLEY
35 GILES-TAYLOR-COCHRANE
36 BERLIE-ALIX-OKOTOKS
37 STAHL-LORI-CRANBROOK
38 MCINTYRE-JAMIE-DIDSBURY
39 PEROZAK-ROSE-FORT MACLEOD
40 SCHATZ-CAILEY-FOREMOST
41 WILLIAMSON-KASSIDY-MANKOTA
42 YARASHENKO-MARDI-MAPLE CREEK
43 BRIERE-SABRINA-HIGH RIVER
44 BREATON-CARI-ANN-BIG VALLEY Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.
45 HALVORSON-TARA-TABER Barrel Duties check the markers with measuring tape and Barrel Marker Sheet with Judge at least 1 hour before performance or slack is to start, set up eyes and put on barrel wraps and ensure clock box is working.

BREAKAWAY

THUR JUNE 30 2PM
1 BRODERSON-TREY-TURIN
2 POWELSON-TALIA-MAGRATH
3 LONG-WALKER-HIGH RIVER
4 KIELSTRA-CHRISSY-BURDETT
5 LONG-HOUSTON-HIGH RIVER
6 WILSON-BAYNE-MAPLE CREEK
7 BARNSON-CLINT-RAYMOND
FRI JULY 1 2PM
1 ELLIS-KAITLYN-SONNINGDALE
2 GERVAIS-KAMRYN-OKOTOKS
3 SEITZ-KASHLEY-HIGH RIVER
4 FITZPATRICK-MARGO-OKOTOKS
5 VANDENBERG-SYDNEY-COUTTS
6 JENSEN-JULIE-RAYMOND
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 SHEARER-JENA-COUTTS
2 SHADE-KILEY-CARDSTON
3 OLSTAD-CARLA-HIGH RIVER
4 WRIGHT-MADISON-LETHBRIDGE
5 POTTS-JENNIFER-BROCKET
6 KELLETT-CHASE-PICTURE BUTTE
7 MILLER-MIKE-MILK RIVER
8 GORDON-KYLA-CROSSFIELD
9 SMITH-JASON-WINBOURNE
10 FOX-CAMMIE-CARDSTON

JUNIOR BARRELS

THUR JUNE 30 2PM
1 KIELSTRA-ALLY-BURDETT
2 MITCHELL-TRISTA-BURDETT
3 WILSON-RYLEE-GLIECHEN
4 AMEN-SHAY-WRENTHAM
5 POWELSON-TALIA-MAGRATH
6 WILSON-JANAE-MAPLE CREEK
7 POWELSON-MAYSA-MAGRATH
8 KEELEY-KELBY-NANTON
9 ANDERSON-HALLIE-MAPLE CREEK
10 RESCH-LOGAN-MAPLE CREEK
FRI JULY 1 2PM
1 AKUNE-BROOKE-RAYMOND
2 MOORHEAD-KAYLEE-COALDALE
3 GIBB-SAIGE-RAYMOND
4 FERGUSON-TEGAN-GRANUM
5 TURCATO-SAYGE-TABER
6 GORDON-CASSIDY-MAPLE CREEK
7 GERVAIS-KAMRYN-OKOTOKS
8 KING-CASSIDY-WAINWRIGHT
9 MURPHY-SYDNEY-MAPLE CREEK
10 WINDJACK-SYDNEY-MAPLE CREEK
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 URASAKI-JENNA-LETHBRIDGE
2 HUGHSON-SYDNEY-FOREMOST
3 KELLETT-LARYETTE-PICTURE BUTTE
4 GORDON-KYLA-CROSSFIELD
5 COWIE-KARLI-MANKOTA
6 BROST-ERICA-IRVINE
7 COYNE-ASHLEY-SCANDIA
8 SCHUETT-JORDYN-RAINER
9 MCCANNELL-HANNAH-CARIVEALE
10 SCHATZ-AMBER-FOREMOST

STEER RIDING

THUR JUNE 30 2PM
1 BRIGGS-ZACH-MAPLE CREEK
2 TATTRIE-DIXON-YOUNGSTOWN
3 GARDNER-BEAU-ARROWWOOD
4 PHILLIPS-LONNIE-ELKO
5 DOLGOPOL-KOLE-IRVINE
6 NELSON-KEEGAN-LONGVIEW
7 NELSON-DAWSON-LONGVIEW
8 MITCHELL-TYLER-BURDETT
9 TULLY-ZANE-CONSUL
FRI JULY 1 2PM
1 GAUTHIER-EVAN-MEDICINE HAT
2 MURPHY-TY-MAPLE CREEK
3 DUNAND-LUICAS-CLARESHOLM
4 PASSEY-DECKER-PRINCE GEORGE
5 MURPHY-KANE-MAPLE CREEK
6 HOFMANN-TRAYDEN-SCANDIA
7 FERGUSON-TY-GRANUM
 8  ZAREMBA-BRODY-RAYMOND
THUR JUNE 30 5PM SLK
1 SCHELLER-TATYM-MAPLE CREEK
2 BARROWS-WILLIAM-FOREMOST
3 YEAST-COLE-MEDICINE HAT
4 SMITH-BLAKE-ABBEY
5 KMITA-KOBE-WEYBURN
6 KMITA-KEGAN-WEYBURN
7 HUGHSON-QUADE-FOREMOST
8 KORNFELD-COLT

LIL RASCALS

THUR JUNE 30 2PM
1 SCHOOTEN-TYNELL-VULCAN
2 WILSON-LILY-MAPLE CREEK
3 KEELEY-MATTIE-NANTON
4 LICHTENBERGER-RYLEE-FORT MAC
5 BRODERSON-CHARLEIGH-TURIN
FRI JULY 1 2PM
1 RALPH-KODI-RAYMOND
2 HEGGIE-JAYCEE-RAYMOND
3 RALPH-QUINCEY-RAYMOND
4 SMITH-LUCY-RAYMOND
5 WRIGHT-MARIA-RAYMOND

JUNIOR BULLS-

THUR JUNE 30 2PM
1 PHILLIPS-LONNIE-ELKO-ARRESTED DEVELOPMENT
2 HARTMAN-COLE-LANCER-DELOY
3 BRIGGS-HAYDEN-MAPLE CREEK-FACEBOOK OFFICIAL
4 HARTMAN-CHAD-LANCER-LOADED DIAPER
5 THOMPSON-K’S-LUNDBRECK SB-ASH
6 BRYNE-ANDREW-PRINCE ALBERT-SCOTTY TOO HOTTY
7 LUMGAIR-ARLAN-MEADOW LAKE-PINK SLIP
8 TETZ-NICK-ARROWWOOD-RUBBERMAID

 RR-DRUNK AND DISORDERLY

 

FRI JULY 1 2PM
1 CRAIG-TYLER-CROSSFIELD-SCOTTY TOO HOTTY
2 HENRY-KAYDUNN-RAYMOND-SNORTING RAILS
3 EAGLE TAIL FEATHERS-WADE-STANOFF – GRINDING GEARS
4 BLOOD-TR-SPRING COULEE-DRUNK AND DISORDERLY
 RR-DELOY

NOVICE RIDING

THUR JUNE 30 2PM
1 THOMPSON-K.S-LUNDBRECK SB-RED WOLF
 RR-SISTER JAY
FRI JULY 1 2PM
1 COTE-WACEY-MOOSE JAW SB-WOLF TEA
2 FERGUSON-LANE-GRANUM BB-KRAFT DINNER
3 KLEIN-JONATHAN-CLARESHOLM BB-CODY’S RIDE
4 MOEN-JB-ELROSE SB-RED WOLF
5 BRITTON-ANDREW-CALGARY SB-BUCK
RR-SISTER JAY

 

WEBSITE DESIGNED BY EDJE/COWS • EDJECATTLE.COM • COWSDIRECTORY.COM •